Vína z Chateau Valtice a Pavlovínu

Vinařství Chateau Valtice

Vinné sklepy Valtice, a.s. patří k nejvýznamnějším a zároveň také k nejstarším vinařstvím v České republice. Jejich vinice se rozprostírají podél rakouské hranice od Valtic přes Mikulov až k Drnholci.

Dle dochovaných kronik historie vinařství Chateau Valtice sahá do 12. století do míst původního valtického hradu. K velkému rozvoji vinařství v této lokalitě došlo za vlády rodu Lichtensteinů v patnáctém století. Lichtensteinové poznali, že na jižní Moravě jsou vynikající podmínky pro pěstování vinné révy a výrobu vína. Nechali rozšířit vinice a vybudovali vinařství po vzoru francouzského vinařského dominia typu “Chateau”.

Roku 1430 nechali Lichtenteinové vybudovat první unikátní Zámecký sklep, který se nachází v levém křídle Zámku Valtice s kapacitou až 700 tisíc litrů vína. V roce 1640 vybudovali druhý sklep, takzvaný Velký křížový sklep s kapacitou přes 1 milion litrů vína.

Vinné sklepy Valtice vyrobí ročně přes 4 miliony lahví vína. V jeho široké nabídce je více jak 170 špičkových převážně bílých vín. Vinařství Chateau Valtice je symbolem velmi kvalitních vín nejen v České republice, ale také ve světě. Pravidelná ocenění na prestižních výstavách u nás i v zahraničí jsou toho důkazem.

Vinařství Velké Pavlovice

Jižní Morava, jen po vyslovení této lokality, si skoro každý z nás představí dobré víno, vinné sklepy, lány vinic a vyzrálé hrozny. Výjimkou nejsou i Velké Pavlovice, kde se lidé věnují pěstováním vinné révy více než 750 let. Velké Pavlovice jsou po právu domovem kvalitního vína a také značky Pavlovín.

Vinařství Pavlovín založili tři místní rodáci v roce 1994. V dnešní době vinařství obhospodařuje přibližně 64 ha svých vinic + dalších 40 ha vinic, které má v pronájmu, a která postupně odkupuje do svého vlastnictví. Filozofií Pavlovínu je držet co nejvyšší možnou kvalitu vín u všech svých produktů, a to vše za příznivé ceny pro nás koncové spotřebitele.

Vinařství se specializuje na přívlastková, jakostní a zemská vína. Kvalita a skvělá pověst velkopavlovických vín je založena na poctivé práci a vynikající péči vinic a následného zpracování hroznů. Téměř veškerá zelená práce a sklizeň hroznů se provádí ručně.

Vína z Pavlovínu sbírají nemalé úspěchy na prestižních mezinárodních soutěží.

Vyberte si z široké nabídky vín od nejlepších vinařů z jižní Moravy.