Rumy s delikátní chutí

Rum – ďábelský a zároveň elegantní alkoholický nápoj, který je stejně vynikající, jako dobře vyzrálá whisky či exklusivní koňak. Rum je považován za tekuté zlato Karibiku a pro některé milovníky tohoto nápoje je to doslova životní styl.

Výjimečné aroma, delikátní chuť a rozmanitost chutí nezná u tohoto nápoje mezí. Na světě, dle odborníků, existuje přibližně 16 000 druhů rumů. Rumy objevíte nejen v Karibiku, ale také v Asii, Latinské Americe, Japonsku nebo u nás v Evropě. Při výrobě rumu se používá celá řada výrobních metod, od těch nejmodernějších až po ty tradiční.

V historii rumu zřejmě sehrál důležitou roli „chlapík“ jménem Kryštof Kolumbus. Ano, přesně ten, který objevil Ameriku a přivezl cukrovou třtinu na ostrov Hispaniola v Karibiku. Díky němu se stal Karibik kolébkou rumů. Z Karibiku se tento lahodný mok rozšířil do celého světa zřejmě díky francouzským a britským námořníkům. V roce 1731 se britské královské námořnictvo svým námořníkům písemně zaručilo na denním přídělu rumu. Tato skvělá tradice byla, bohužel, ukončena 31. července 1970. Tento den je znám jako “Black Tot day”.

Pro námořníky smutný den, pro milovníky rumu určitě ne. Tuto tradici se rozhodl oživit muž jménem Charles Tobias, který získal práva a výrobní informace od britského námořnictva a tento „rum námořníků“ pod názvem Pusser´s uvedl znovu na trh.

Chcete ochutnat i tento rum Pusser´s nebo máte zájem o Diplomático z Venezuely, Botran z Guatemaly, Autentico Nativo z Panamy, Don Papa z Filipín, Doorly´s, Plantation či Mount Gay z Barbadosu nebo nějaký jiný lahodný rum?

Pokud ano, tak neváhejte a vyberte si rum dle vašeho přání na našem E-shopu za velmi příznivé ceny.

Rumy si můžete zakoupit v našich e-shopech